پرکاربرد ترین انواع تیرآهن ها کدامند؟

تیرآهن عموما به دو صورت H و I در بازار موجود است که این قسمت از دو قسمت جان و بال تشکیل شده است. جان تیرآهن به عنوان قسمت اصلی و میانی تیرآهن و بال تیرآهن به عنوان لبه و کناره های این محصول گفته می شود. تیرآهن Hash، تیرآهن CPE Honeycomb و تیرآهن IPE سه نوع دستبند تیرآهن هستند که با توجه به ویژگی هایشان در صنایع مختلف قابل استفاده هستند.

وظیفه اصلی تیرآهن در هر سازه ای تحمل بارها یا انتقال آنها به سایر قسمت های سازه است. هنگامی که تیرآهن در ساخت و ساز استفاده می شود، چندین قطعه را می توان به راحتی با جوش یا سایر روش های اتصال به یکدیگر متصل کرد. همچنین امکان گسترش سازه پس از اتمام ساختمان وجود دارد.

وظیفه اصلی این نوع پروفیل در سازه ها حمل و انتقال بار به ساختمان است، همچنین در طراحی ستون ها، خرپاها و تیرها به عنوان بهترین گزینه مورد استفاده قرار می گیرد. این پروفیل از دو قسمت بال و جان تشکیل شده است که قسمت اصلی و میانی تیرآهن را جان و لبه ها و کناره ها را بالB می نامند. اندازه بال با استفاده از این محصول، قیمت تیرآهن را به یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت نهایی ساختمان تبدیل کرد.

هنگام خرید تیرآهن باید اطلاعات دقیقی در مورد استانداردها، ابعاد، کیفیت این محصول، کارخانه های تولید کننده این محصول و کاربردهای مختلف بدانید تا بتوانید خریدی حرفه ای داشته باشید و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید. برای کسب این اطلاعات می توانید به وب سایت فرداد فولاد مراجعه نمایید:

راهنمای خرید تیرآهن در مشهد 1401

 

تیرآهن های IPE و تیرآهن INP از جمله انواع تیرآهن هستند که پرکاربرد بوده و تحت استانداردهای مورد تایید ایران و اروپا قرار می گیرند.

استاندارد IPE: قطعات تولید شده در ایران و اروپا دارای این استاندارد هستند.به همین دلیل این محصولات کاربردی ترین نوع تیرآهن در ایران بوده و در اکثر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی قطعات بال این نوع تیرآهن دارای ضخامت یکسان بوده و شیب ندارند.

تیرآهن INP: نوع دیگری از تیرآهن وجود دارد که در استانداردهای چینی و روسی دیده می شود و آن را با علامت INP در جدول Stall مشاهده می کنیم. این نوع تیرآهن I شکل است اما ضخامت آن جان متغیر است. به این ترتیب که با دور شدن از تیر جان ضخامت آن بال کاهش می یابد. این تیرآهن از ارتفاع 80 تا 600 نیز تولید می شود.

دانستن نکات مهم و ضروری و خرید این محصول فولادی نیازمند تحقیق و بررسی است. با کسب اطلاعات در مورد کارخانه های تیرآهن، انواع تیرآهن، بهترین انواع تیرآهن و … می توانید انتخاب مناسبی برای نیاز خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =