مهاجرت به ترکیه

نحوه اخذ اقامت یا تابعیت ترکیه، هزینه مهاجرت به ترکیه و هزینه کلی 0 تا 100 مهاجرت به ترکیه در این مقاله بصورت علمی مورد بحث قرار خواهد گرفت. آیا برای گرفتن مهاجرت به ترکیه به ویزای ترکیه نیاز دارم؟ مهاجرت ایرانی ها به ترکیه چه راهی می روند؟ آیا با تحصیل یا کار در مهاجرت امکان اقامت ترکیه وجود دارد؟ هزینه سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ آیا می توانم در ترکیه زبان انگلیسی بخوانم؟ در این مقاله سعی داریم پاسخ دقیق و قانونی این سوالات را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
مهاجرت به ترکیه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای ایرانیان است زیرا افراد برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارند و ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی به ایران نزدیکتر است. روش های مختلفی برای درخواست مهاجرت در ترکیه وجود دارد، متقاضیان می توانند برای کار، تحصیل یا سرمایه گذاری در این کشور برای مهاجرت درخواست دهند. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید باید از وضعیت تحصیل، اقتصاد و شرایط کاری در این کشور مطلع شوید. بنابراین موسسه مهاجرت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد
ترکیه که با نام جمهوری ترکیه نیز شناخته می شود کشوری در منطقه اوراسیا است که بیشتر آن «آناتولی» در آسیا و کوچکترین قسمت آن «تراکیا» در اروپا است. همسایگان گرجستان عبارتند از: گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، یونان و بلغارستان. آب و هوای این کشور کوهستانی و نسبتاً بارانی است. این کشور حدود 34.84 میلیون نفر جمعیت دارد.
بزرگترین شهرهای ترکیه استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آدانا هستند. هر شهر کشور دارای یک منطقه تجاری و پارک ملی است. ترکیه یک کشور توسعه یافته بسیار قابل زندگی است.فرهنگ مردم این کشور بسیار متنوع است و از فرهنگ های غرب آسیا، شرق اروپا، آسیای مرکزی و قفقاز تشکیل شده است.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و بومی است. تولید ناخالص داخلی ترکیه در سال 2020 برابر با 720 میلیارد دلار آمریکا است که در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. همچنین در صنعت خودروسازی بسیار پیشرفته است. بر اساس آخرین آمار این کشور در سال 2015، بیش از یک سوم کل خودروها در این کشور تولید می شود و ترکیه از این نظر در رتبه چهاردهم جهان قرار دارد.

مهاجرت به عنوان یک توریست
ترکیه یکی از کشورهای موفق در جذب گردشگر است و در حال رشد است. تابستان‌های زیبا، سواحل دریای سیاه و اژه، کشتی‌رانی منحصربه‌فرد، انواع پرندگان، گونه‌های گیاهی و جانوری و اسپا تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری این کشور است. چنین اقامتی حداکثر 90 روز (سه ماه) اعتبار دارد.
ایرانی ها می توانند 3 ماه بدون ویزا در ترکیه بمانند. البته ذکر این نکته ضروری است که در این سه ماه گردشگران قادر به کار، تحصیل و فعالیت اقتصادی نخواهند بود.

مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه
یکی از راه هایی که مهاجرت در نهایت به ترکیه منتهی می شود، تحصیل در آنجا است. ترکیه به دلیل ارتباط با اروپا دارای دانشگاه های معتبر زیادی است که این کشور را به مقصد تحصیل بسیاری از افراد تبدیل می کند. کسانی که می خواهند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند باید بدانند که می توانند دوره را از مدرسه شروع کنند و به سطوح بالاتری مانند لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا پیشرفت کنند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر می خواهید در مدرسه ترک تحصیل کنید باید به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید.

کودکان باید از 7 سالگی وارد مدارس ترکیه شوند و تا 18 سالگی به تحصیل ادامه دهند.یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس ترکیه این است که شهریه ندارد و هزینه تحصیل در این مدارس رایگان است. همچنین اگر می خواهید تجربه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را تجربه کنید، بدانید که زبان تحصیل آنها انگلیسی و ترکی است.

دانشگاه های دولتی این کشور دوره هایی را به زبان ترکی ارائه می دهند و اگر قصد تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه را دارید باید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید. شما باید در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه شرکت کنید و نمره لازم برای پذیرش را کسب کنید.
برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه، متقاضیان ابتدا باید مدرک داشته باشند. برای اخذ این مدرک باید در آزمون انکولوژی که توسط مرکز آموزش زبان ترکی برگزار می شود شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید.
دانشگاه های ترکیه هر ساله آزمون هایی برگزار می کنند و متقاضیان بر اساس نتایج آزمون ها انتخاب می شوند. علاوه بر این آزمون، برخی از کالج ها دارای شرط معدل هستند. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، متقاضیان باید مدرک آیلتس یا تافل زبان انگلیسی را داشته باشند. آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دو بار در سال در ترکیه برگزار می شود.

کسانی که مایل به ورود به دانشگاه های دولتی ترکی و ترکی زبان هستند باید در آزمونی به نام Yos شرکت کنند، در حالی که متقاضیان دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه باید در آزمون دیگری به نام Sat شرکت کنند. البته به شرط داشتن رزومه قابل قبول می توانید از دولت ترکیه بورسیه مهاجرت نیز بگیرید و در ترکیه تحصیل کنید.

تحصیل در ترکیه نمی تواند منجر به اقامت دائم در این کشور شود و افراد باید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند. اگر می خواهید اقامت دائم ترکیه شوید، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای ترکیه دیگری که منجر به اقامت دائم می شود، مانند ویزای کار یا سرمایه گذاری تبدیل کنید.مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
اکثر کشورهای جهان به شهروندان خود اجازه می دهند تا برای همسران خارجی خود مجوز اقامت بگیرند. ترکیه مانند بسیاری از کشورهای دیگر این شرایط را ارائه می دهد. برای این نوع مهاجرت، متقاضی فقط باید مدارک ازدواج را ارائه کند و ثابت کند که ازدواج رسمی نیست.
به متقاضیانی که از طریق ازدواج برای اقامت در کشور اقدام کنند، اقامت موقت 3 تا 5 ساله اعطا می شود. پس از این اقامت موقت، متقاضیان اقامت دائم در کشور در صورتی که ازدواج آنها همچنان در این مدت معتبر باشد، می توانند تایید شوند. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت برای آمدن به این کشور و گرفتن مجوز اقامت است. برای انجام این کار، متقاضی فقط باید ثابت کند که هدف از ازدواج اخذ اقامت نیست، بلکه زندگی مشترک است.
چندین روش تأیید برای این منظور وجود دارد. با این حال، اگر قصد ازدواج با یک شهروند ترکیه و مهاجرت را برای زندگی مشترک در ترکیه دارید، در این صورت برای دریافت مجوز اقامت در این کشور بسیار خوش شانس خواهید بود. همچنین در صورت داشتن فرزند در مدت اقامت خود در این کشور، فرزندان شما نیز اجازه اقامت و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهند کرد.
اما بد نیست به یاد داشته باشید که در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، ازدواج رسمی برای اخذ اقامت جرم محسوب می شود. بنابراین در صورت رفع مشکل، متقاضی با جریمه نقدی یا حتی حبس مواجه می شود.
مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه
خارجیانی که شرایط زیر را دارند می توانند برای شهروندی درخواست دهند:
1. متقاضیان باید به سن قانونی رسیده باشند یا می توانند از طریق قیم خود درخواست دهند.
2. اقامت در ترکیه برای پنج سال متوالی، حداقل 180 روز در سال اقامت در ترکیه.
3. متقاضیان باید مدارکی دال بر اقامت ترکیه داشته باشند.این مدارک را می توان از راه های زیر دریافت کرد.
• داشتن ملک در ترکیه.
• سرمایه گذاری در ترکیه.
• کار در ترکیه با مجوز کار.
• با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید.
• روابط نزدیک خانوادگی فردی که تابعیت ترکیه را به دست آورده است.
• فارغ التحصیل از ترکیه.
• بهداشت عمومی عاری از بیماری های غیرخطرناک
• درآمد یا شغلی در ترکیه داشته باشید تا خود و خانواده خود را تامین کنید.
• احترام به امنیت ملی و نظم عمومی.
سوالات متداول نحوه اخذ تابعیت ترکیه از کجا می توان برای شهروندی ترکیه اقدام کرد؟ درخواست شهروندی ترکیه را می توان از نماینده فردی یا قانونی یک مقام دولتی در محل اقامت دریافت کرد و یا با وزارت امور خارجه تماس گرفت. درخواست از طریق ایمیل پذیرفته نخواهد شد. چقدر طول می کشد تا تابعیت ترکیه را دریافت کنیم؟ در صورت تکمیل کلیه مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی، فرآیند به موقع تکمیل خواهد شد. در غیر این صورت، اگر شواهد کافی وجود نداشته باشد، زمان رو به اتمام است. آیا اخذ تابعیت ترکیه از طریق مادر یا پدر امکان پذیر است؟ طبق ماده 1 قانون شماره 403 تابعیت ترکیه، فردی که مادر یا پدرش ترک است حق شهروندی ترکیه را دارد. برای اخذ تابعیت ترکیه چه مدت در ترکیه بمانید؟ در این مدت چه مدت می توانید ترکیه را ترک کنید؟ اقامت دائم در ماده 11 قانون 5901 تعریف شده است. بنابراین، برای اخذ تابعیت ترکیه، اتباع خارجی باید به مدت 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشند و اگر مدت اقامت بیش از 6 ماه نباشد، در صورت درخواست می توانند کشور را ترک کنند. در ترکیه.

با سرمایه گذاری مهاجرت در ترکیه سرمایه گذاری کنید
همچنین می توانید با سرمایه گذاری در این کشور مهاجرت ترکیه را دریافت کنید.نکته جالب سرمایه گذاری در ترکیه این است که جدای از اخذ اقامت ترکیه، بازده و سود بالایی برای شما به همراه خواهد داشت. راه های زیادی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال، متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری در ثبت شرکت یا با راه اندازی کسب و کار و راه اندازی کسب و کار جدید در کشور، برای مهاجرت اقدام کنند. همچنین در صورت خرید ملک در ترکیه، می توانید با سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت مجوز اقامت، مهاجرت دریافت کنید.

خرید ملک به مهاجرت در ترکیه
اگر شخصی در ساخت و ساز سرمایه گذاری کند، ملک یا زمین برای زندگی یا تجارت در ترکیه بخرد، مستحق e-ikamet و سپس شهروندی است.
اجازه اقامت ترکیه را می توان با خرید ملکی که دارای شرایط زیر باشد دریافت کرد:
داشتن یا خرید ملک یا زمین در ترکیه، صرف نظر از قیمت آن، به شما اجازه اقامت در ترکیه را می دهد، با این تفاوت که اگر ارزش ملک شما کمتر از 250000 دلار باشد، ابتدا خانه ای به ارزش یک سال دریافت خواهید کرد. در ترکیه مجوز دریافت کنید و پس از پنج سال می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.
بر اساس قانون مهاجرت ترکیه، خارجی ها می توانند ابتدا با خرید ملکی به ارزش حداقل 250000 دلار، شهروندی دریافت کنند. اما این بدان معنا نیست که شما می توانید ملک خود را بفروشید یا پس از دریافت تابعیت آن را به شخص دیگری انتقال دهید. در عوض، برای حفظ شهروندی، باید ملک خریداری شده را تا سه سال نگه دارید.

اقامت در ترکیه از طریق گردشگری
گردشگران ایرانی می توانند تا 90 روز بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند، اما اگر بخواهند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند، باید شرایط و مدارک زیر را برای اخذ اقامت توریستی داشته باشند:
• ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی.• داشتن پاسپورت معتبر.
• 4 عکس (در 6 ماه گذشته تا زمان درخواست گرفته شده است).
• بیمه درمانی معتبر
این اجازه اقامت ترکیه برای گردشگران، بازرگانان، مالکان یا مستاجران، دانشجویان و اعضای خانواده شهروندان ترکیه که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند صادر می شود. هنگام صدور مجوز، باید مدرکی دال بر هدف اقامت، مالکیت ملک یا اجاره خود ارائه دهید.

خرید یا اجاره خانه در ترکیه
هنگام انتخاب ملک به فاصله آن از دریا، کوه، مرکز شهر، امکانات رفاهی محلی، جاذبه های گردشگری توجه کنید. ارزش ملک تحت تأثیر این شرایط است. همچنین قیمت آپارتمان در منطقه مسکونی با قیمت خانه شخصی یا ویلایی متفاوت است.
هر خارجی می تواند در ترکیه ملک بخرد. اما برخی الزامات باید رعایت شود:
شما فقط می توانید یک ملک داشته باشید.
مساحت ملک نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد.
شما نمی توانید ملکی در نزدیکی تاسیسات نظامی بخرید.
قبل از انجام معامله، باید یک حساب بانکی باز کنید و در اداره مالیات ثبت نام کنید.
اکثر املاک آماده جابجایی، تعمیر و تجهیز هستند. ترک ها روی راحتی و زیبایی شناسی تمرکز زیادی دارند، بنابراین شما گزینه های زیادی دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ترکیه کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =