شرایط سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

در چند ماه گذشته ، سرمایه گذاری در ترکیه شکل ویژه ای گرفته است. در حقیقت ، سرمایه گذار را می توان به عنوان یک شخص یا نهادی معرفی کرد که سرمایه خود را در دسترس شخص یا نهاد قرار می دهد و در اصل انتظار می رود که از این سپرده سرمایه بهره دریافت کند.

در طی چند سال گذشته ، مهاجرت به ترکیه و دریافت محل اقامت ترکیه توجه ایرانیان را به خود جلب کرده است. پیشرفت و رشد اقتصادی ترکیه این کشور را در بین 20 اقتصاد بزرگ جهان قرار داده است.
علاوه بر این ، فرصت هایی که دولت ترکیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است ، از طرف دیگر ، باعث شده است که ما شاهد افزایش سرمایه گذاری در این کشور باشیم.
براساس قانون تابعیت ترکیه شماره 5901 ، ماده 12 ، برخی از سرمایه گذاران در ترکیه با سرمایه گذاری در ترکیه قادر خواهند بود تابعیت ترکیه را بدست آورند.

شهروندان ترکیه کارآفرینان را از کشورهای مختلف برای انجام تجارت در کشور خود از طریق برنامه سرمایه گذاری یا کد شهروندی ترکیه از طریق گزینه های مختلف جذب می کنند.
به تازگی ، قوانین برای رمزگذاری تابعیت ترکیه تجدید نظر شده و قیمت ها بیش از نیمی از برنامه شهروندی خاورمیانه کاهش یافته است.

در دسترس بودن واریز نقدی 500000 دلار (یا معادل آنها در پوند ترکیه) در یک بانک ترکیه حداقل 3 سال نیاز به سرمایه گذاری ثابت حداقل 500000 دلار دارد. این سرمایه گذاری باید توسط وزارت دارایی ، صنعت و فناوری تأیید شود. تابعیت ترکیه امکان پذیر است زیرا اوراق قرضه دولتی حداقل 3 سال برگزار می شود و سرمایه گذاری توسط وزارت خزانه داری و دارایی تأیید می شود ، یا سهام سرمایه گذاری را با حداقل 500000 دلار در اسرع وقت خریداری می کند.این بدان معناست که شما می توانید برای خود و اعضای خانواده خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید. مهاجرت همسر و فرزند (18 سال و زیر 18 سال) در صورت پیگیری یکی از گزینه های سرمایه گذاری مشخص شده به انتخاب خود و در صورت داشتن شرایط لازم مناسب است.

چه مدت طول می کشد تا همه اعضای خانواده تابعیت ترکیه را دریافت کنند؟ اخذ تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده معمولاً در صورت آماده شدن و تهیه صحیح کلیه مدارک و انجام کارهای قبل و بعد از ثبت نام بین 3 تا 6 ماه زمان می برد. با تغییرات اخیر در قانون شهروندی، کل زمان اخذ تابعیت ترکیه در سال 2019 برای اعضای خانواده تنها 60 روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =