راهکار محافظت از خودرو در گرمای تابستان

روبیکس

با رسیدن فصل گرما باید بیشتر از خودروی خود مراقبت کنید چون گرما میتواند تاثیرات مخربی بر آن داشته باشد. از جمله این تاثیرات فرسودگی قطعات داخلی و بیرونی خودرو و تاثیر بر موتور خودرو است….. به گزارش پدال نیوز؛ با رسیدن فصل گرما باید بیشتر از خودروی خود مراقبت کنید چون گرما میتواند تاثیرات مخربی بر آن داشته باشد. از جمله این تاثیرات فرسودگی قطعات داخلی و بیرونی خودرو و تاثیر بر موتور خودرو است.گرمای هوا علاوه بر تاثیر مخرب بر قطعات پلاستیک داخل و خارج کابین خودرو، موتور خودرو را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث استهلاک آن خواهد شد. از این رو حتما باید در فصول گرم با دقت بیشتری مواظب خودروی خود باشید تا از آسیب در امان باشد و هزینه های گزاف بر شما تحمیل نگردد. این مراقبت ها شامل استفاده از یکسری لوازم جانبی مخصوص تابستان هم میشود. که ما در ادامه کاربردی ترین لوازم جانبی خودرو در تابستان را به شما معرفی میکنیم. همچنین شما میتوانید لوازم جانبی با کیفیت خودرو را از سایت روبیکس تهیه کنید.

سئو سایت، بهینه سازی وب سایت در اصفهان

 

معرفی لوازم جانبی خودرو مخصوص تابستان

 چادر ماشین

 وقتی که خودروی خود را در فصل تابستان در جایی پارک میکنید بر اثر تابش نور مستقیم آفتاب فضای داخل آن بسیار گرم خواهد شد و بعد از سوار شدن مجبور هستید تلاش زیادی برای خنک شدن فضای آن انجام دهید، ازجمله روشن کردن طولانی کولر خودرو. اما برای جلوگیری از این مشکل یک راه حل مناسب وجود دارد؛ استفاده از چادر یا روکش خودرو. وقتی در فصل گرما خودروی خود را در پارکینک غیر مسقف پارک میکنید، یا مجبور هستید برای انجام کاری آن را مدت طولانی کنار خیابان پارک کنید، بهترین راه استفاده از چادر یا روکش خودرو است تا از تابش مستقیم نور خورشید به داخل کابین خودرو جلوگیری به عمل آورید و همچنین قطعات خودرو را از فرسودگی در اثر گرما در امان نگه دارد و از تغییر رنگ و از دست دادن درخشندگی رنگ آن جلوگیری به عمل آورد.

آفتابگیر شیشه ها

این وسیله نیز مانع تابش مستقیم خورشید به داخل کابین خواهد شد و از شدت گرمای آن میکاهد. عملکرد آن شبیه چادر یا روکش خودرو است اما با این تفاوت که آفتابگیر را هنگام رانندگی هم میتوانید روی شیشه ها داشته باشید اما چادر فقط مخصوص زمان پارک است. در گرمای تابستان شما مجبور هستید کولر خودرو را روشن کنید تا فضای گرم داخل خودرو برایتان قابل تحمل شود با استفاده از آفتابگیر سیستم تهویه و خنک سازی خودروی شما به صورت بهینه کار خواهدکرد.آفتابگیر خودرو در مدل های متفاوت عینکی، رولی و … موجود هستند.

روکش صندلی و پشت گردنی

رانندگی در مسافت های زیاد احتیاج شما به آسایش و راحتی هنگام رانندگی را بیشتر خواهد کرد و این راحتی سبب بهبود عملکرد شما در کنترل خودرو خواهد شد.در فصل تابستان باید از وسایلی استفاده کنید که اثرات گرمای سوزان هوا بر بدن و عملکرد ذهن و جسم شما کمترشود از موثرترین و مهمترین این وسیله ها شامل روکش های صندلی و پشت گردنی های مخصوص میشود. موقع انتخاب این وسایل توجه داشته باشید که محصول مورد نظر چسبندگی را کاهش داده و با ایجاد فضا بین صندلی و بدن شما باعث جریان یافتن هوا شود و بدین ترتیب از عرق کردن شما جلوگیری کند. همه ی لوازمی که برای سرنشینان یک تکیه گاه محسوب میشوند باید در عملکرد خود شامل چنین فرآیندی باشند. رانندگی با خستگی جسمی و ذهنی مسلما موجبات آزار شما را فراهم خواهد آورد.

مانیتور خودرو

مانیتور خودرو یک سخت افزار خروجی نمایشی است و جزو محبوبترین لوازم جانبی خودرو میباشد که در بعضی خودروهای لوکس به صورت فابریک موجود است. کاربردهای مانیتور خودرو در مسیریابی، کنترل دنده عقب، مشاهده فیلم و … می باشد.

دوربین خودرو هوشمند

دوربین خودرو هوشمند روبیکس دوربینی است که تمام وقایع خارج و داخل ماشین را ضبط و نگهداری میکند. فرقی نمیکند در حال رانندگی باشید یا خودرویتان را پارک کرده باشید، به هرحال دوربین هوشمند خودرو حوادث را ثبت میکند. در بسیاری از کشورها استفاده از دوربین خودرو هوشمند بصورت یک فرهنگ درآمده است. از جمله مزیت های آن ثبت لحظات و خاطرات داخل ماشین و ثبت حوادث و وقایع ایمنی است.

پیشنهاد میشود برای کاملتر خواندن به مقاله کاربردی ترین لوازم جانبی خودرو در تابستان مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =