در مورد گربه بريتیش چه میدانید؟

در مورد گربه بريتیش چه میدانید؟

همانطور که از اسمش مشخص است، گربه نژاد بریتیش اصالتا متعلق به کشور انگلستان است. اما اگر قرار باشد، از تاريخچه این گربه بیشتر بگوییم، بهتر است اینگونه شروع کنیم که این گربه در قرن ۱۹به عنوان یک نژاد رسمی معرفی شد. گربه نژاد بريتیش، در واقع، گربه میکس ایتالیایی و انگلیسی است که با تغییراتی به این نژاد تبدیل شده است. اگر قصد خريد گربه بريتیش اصیل را داريد و میخواهید درباره این نژاد بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

خريد گربه بريتیش اصیل

موی گربه بريتیش

معمولا در بین گربه ها، بیان میشود که گربه ها دارای دو گونه مو بلند و مو کوتاه هستند. اما در مورد گربه های بريتیش، باید یدانید که این گربه ها تنها در نوع مو کوتاه هستند. از قدیمی ترین و خالص ترین نژاد های موجود در بین گربه ها و بچه گربه ها، نژاد بریتیش شورت هیر است.

رنگ گربه بريتیش

با توجه به جفت گیری ای که اتفاق میفتد، گربه بريتیش ممکن است در رنگ های مختلفی متولد شود. مثلا شاید باور نکنید اما گربه معروف شرک که به اسم گربه چکمه پوش شناخته شده است، همان گربه بريتیش محبوب است، اما بر خلاف تصور عموم، او به رنگ آبی، طوسی پررنگ یا همان بلو نیست، بلکه نارنجی است. به عبارت دیگر، لزوما هر گربه بریتیش، نباید تنها به رنگ بلو باشد و بس. اما در حالت کلی میتوان گفت که این گزبه ها، بیشتر در رنگ بلو محبوب و دوست داشتنی هستند.

خريد گربه بريتیش اصیل

چهره گربه بريتیش

وقتی بحث چهره گربه بريتیش به میان می آید، شاید اولین چیزی که بر سر زبان ها می آید، چهره خرس های عروسکی است. بله. گربه های بريتیش بسیار شبیه به خرس های تدی بر هیتند. با همان چشمان دکمه ای شکل بزرگ و صورتی گرد. شاید بسیاري افراد معتقد باشند که گربه های بريتیش بسیار شبیه به گربه های اسکاتیش هستند، اما در واقع، تفاوت های بسیاري بین آنها وجود دارد. برای مثال، میتوان گفت که گربه های بريتیش، از لحاظ جثه ای بسیار بزرگتر از گربه های اسکاتیش هستند. این گربه، حالت ماهیچه ای دارد و در نگاه اولیه به بچه گربه بریتیش، ماهیچه ها و اندام درشت آنها سریع چشمتان را خواهد گرفت.

و یا یکی دیگر از تفاوت ها این است که همانطور که قبلا بیان شد، گربه های بريتیش بر خلاف گربه های اسکاتیش، دارای دو گونه مو بلند و موکوتاه نیستند و تنها در نوع مو کوتاه وجود دارند.

معمولا گربه های بریتیش شورت هر، قد کوتاه ومتوسطی دارند. از ۵۵ سانتی متر تا ۶۳ سانتی متر. به نسبت گربه های اکساتیش فولد که پاهای کشیده تری دارند، این گربه ها و اندام های بزرگشان اجازه قد بلندی به آنها نمیدهد.

شخصیت گربه بریتیش

این گربه بسیار مهربان است. او از محبت لذت میبرد و بسیار باهوش است. اما گربه ای نیست که خیلی میو میو کند و شما را کلافه کند.  بچه گربه بریتیش شورت هیر صدایی آرام دارد و پر سر و صدا نیست. او دوست دارد کنار شما بنشیند و روز را در کنار صاحبش سپری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 14 =