خرید تیراهن در مشهد

در سال 1812، حدود 200 سال پیش، تیرآهن و آهن معنای خاصی نداشتند. از سال 1730 تا 1830 اختراعات زیادی در زمینه مواد انجام شد. پس از آن فلزات مختلفی از جمله آهن، فولاد و آهن ساخته شد که کاربردهای متفاوتی داشتند. با ایجاد این محصول فلزی، از آن به عنوان دروازه خانه ها، نرده ها و مانند آن استفاده می شد.

تیرآهن پروفیلی است که وظیفه اصلی آن مقاومت در برابر تلاش های ناشی از لنگرهای برشی و خمشی است و کاربرد اصلی آن در صنعت ساختمان می باشد. این محصول فرآیند نورد گرم را در فرآیند تولید اتخاذ می کند و تنها مراحل مختلفی در فرآیند تولید عادی وجود دارد، مقدار هش آن. این محصول فولادی که در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، با توجه به نسبت بال و پیشکش به گروه های مختلفی تقسیم می شود.
مهمترین جزء سازه اسکلت فولادی تیرآهن است و به طور کلی بدون ساختار قاب فولادی تیرآهن غیر ممکن است.

تیرآهن اساساً برای دریافت بارهای خارج از محور و انتقال به بالها و دو سر تیرآهن طراحی شده است. در واقع، تیرآهن تنش های وارد شده به ساختمان را به نیروهای برشی و خمشی تبدیل می کند. اگر این نیروها به درستی منتقل نشوند، می توانند باعث انحراف، خمش و تاب برداشتن تیرآهن شوند که خطرناک است و باعث کاهش استحکام ساختمان در هنگام زلزله می شود. بنابراین مکان، نوع تیرآهن و تعداد آن باید توسط کارشناسان بر اساس استانداردهای مهندسی سیستم انجام شده در هر کشوری تعیین شود.

فلنج پهن تیرآهن 60-100 به روش نورد گرم تولید می شود. یکی از متداول ترین روش های شکل دهی فلز نورد گرم می باشد. به این ترتیب که یک نوع شمش (بلوم) با سطح مقطع و طول ثابت، ابتدا در کوره نورد گرم ریخته می شود و به دمای مطلوب می رسد و از اولین سکوی غلتکی (مجموعه غلتک ها) عبور می کند و سپس آن را طی می کند. سطح مقطع. .طول را پهن کنید و در آخر از قفسه میانی و انتهای قفسه نورد عبور دهید تا به شکل تیر درآید و به طول دلخواه برش دهید و بپیچید.

تیرآهن همچنین برای قرار دادن تیرهای مرکزی در سازه های فولادی استفاده می شود. این تیرها در واقع ستون ها و تیرهای اصلی را به هم متصل کرده و ظرفیت باربری سازه را افزایش می دهند. بسته به نوع و محل تیرهای میانی از تیرهای مخصوص استفاده می شود.

تیرآهن IPE و INP در ارتفاع 800-600 میلی متر و تیرآهن IPB در ارتفاع 100-1000 میلی متر رخ می دهد. تیرآهن در ساختمان هایی مانند ستون ها، خرپاها، درهای نعل اسبی، عرشه های پشت بام و پل های لانه زنبوری استفاده می شود. معروف به INP.

اگر تیرآهن ساده باشد به اختصار I یا NP می گویند چون ارتفاع آن 80-600mm است و بسیار کاربردی است. دوشاخه این قطعه فولادی در مواردی استفاده می شود که نیروی بسیار مبهم مورد نیاز است. اما برای قطعاتی که نیاز به برش زیاد دارند استفاده نمی شود. پیش نویس های اولیه به سمت الگوهای قطب ها جذب می شوند (یک میلی متر در یک میلی متر به نام شابلون هستند). سپس سرسیلندر آهنی روی شاسی افقی قرار می گیرد و با EES با EES قرار می گیرد .

 

از آنجایی که تیرها و ستون ها مهمترین عناصر سازه ای هستند، انتخاب یک تیرآهن قوی و بادوام بسیار مهم است. امیدواریم توانسته باشیم به شما ایده ها و اطلاعاتی داده باشیم تا بتوانید تصمیم درستی برای خرید تیرآهن بگیرید همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سیزده =