تلویزیون بندر گناوه

در هر شکل در‌حالتی که به تامل خرید یک تلویزیون از بندر گناوه می باشید، در‌پی به صورت خلاصه و اثر گذار به مهم ترین نکاتی که می بایست به آنها دقت نمائید، میپردازیم.
گزینش نمایشگر؛ LCD، اولد، QLED و دیگر مورد ها

فعلا، دو تکنولوژی نمایشگر چیره در بازار تلویزیون وجود دارااست: LED-LCD (برای مثال QLED) و اولد (OLED). ادراک تفاوت‌های این فناوری‌ها به شما امداد می‌نماید که تصمیم صحت را بگیرید.

بیشتر تلویزیون‌های جان دار در بازار از پنل‌های LCD دارنده نور و روشنایی پس‌مسئله‌ی LED سود میبرند. بخش اعظمی از تلویزیون‌های ارزان‌ارزش تا بعضا تلویزیون‌های لوکس مبنی قیمت تلویزیون در بندر گناوه ( http://tntbuy.ir/product-category/video-audio-entertainment/tv ) بر پنل‌های QLED در اصلً از همین تکنولوژی به کار گیری می‌نمایند. اما این زمینه به معنای کیفیت یکسان آنان وجود ندارد. پنل‌های QLED محدوده‌ی رنگ بیشتری را پشتیبانی می‌نمایند و به صورت کلی رنگ‌ها را به طور زنده‌خیس اکران میدهند. از دربین تک تک پنل‌های LCD، پنل‌های QLED شایسته ترین کیفیت ممکن را ارائه می‌نمایند.

خرید تلویزیون

به عبارتی‌طور که گفتیم، این نوع نمایشگرها از فروغ و روشنایی پس‌قضیه‌ی LED سود می برند و به همین خیال و خاطر برای اکران یک تصویر، فروغ LED می بایست از لایه‌های مختلف نمایشگر بگذرد. این مورد معمولا سبب ساز به عمیق نبودن رنگ سیاه و حتی گه گاه نشت فروغ و روشنایی در حاشیه‌های نمایشگر می شود.

جدیدترین و شایسته ترین تلویزیون‌های بر پایه ی این تکنولوژی از فناوری نوردهی موضعی به کار گیری می‌نمایند که باعث به بهبود رنگ سیاه نمایشگر میگردد. درین فناوری، پنل LED مرتبط با نور و روشنایی پس‌مورد به قسمت‌های مختلفی تقسیم میشوند تا برای مثال در شرایطی‌که یک قسمت از کلیپ بدون نور باشد، بخشی از پنل LED هم سکوت میگردد. اما در‌حالتی که این بخشها بسیار گران قدر باشند، فیض‌ی به دست آمده چندان عالی نخواهد بود.

خرید تلویزیون

این مسئله به تفاوت دربین خصوصیت‌های متعدد تلویزیون‌ها برمی‌شود. در صورتیکه برای خرید تلویزیون نمی خواهید بیشتراز اندازه هزینه فرمایید، پس بهتر میباشد با یک‌سری گزینه از این خصوصیت‌ها آشنا گردید.

پردازشگر تصویر در تلویزیون شما قادر است به شدت بر کیفیت تصویر تأثیر بگذارد. یک پردازشگر تصویر خوب قادر است یک ویدیوی ۷۲۰p را بگیرد و به‌تیتر یک ویدیوی ۴K کیفیت عالی اکران دهد. از طرف دیگر، پردازشگر تصویر ضعیف میتواند جذابیت محتواهای گوناگون را تا حد قابل توجهی کم کند. اگرچه بعضا برندهای ارزان‌ارزش ممکن میباشد دراین مورد تلاش ضعیفی داشته باشند، البته برخی برندها، مانند سونی، به خیر و خوبی از عهده‌ی این عمل برمی‌آیند.

بعضا برندها امکان موسوم به BFL (درج کادر سیاه) را ارائه میدهند که به معنای قرار دادن کادر سیاه در فواصل وقتی رقم خورده میباشد تا اکران ویدئو سرازیر‌خیس گردد. شاید این زمینه برای خوره‌های فیلم‌ها اهمیت داشته باشد، البته اینگونه قابلیتی برای اکثر اشخاص نباید در حق تقدم قرار بگیرد.

ارتباطات هم یکی‌از دیگر از قسمت‌هایی میباشد که هنگام خرید تلویزیون می بایست به آن دقت نمایید. بیشتر تلویزیون‌ها از پورت HDMI 2.0 سود می برند البته استاندارد HDMI 2.1 هم روزبه‌روز راهی تلویزیون‌های بیشتری میشود. در صورتی‌که نمی خواهید از بالاترین واحد سنجش رزولوشن و قاب ریت (۱۲۰ هرتز) پلی استیشن ۵، ایکس‌جعبه محرمانه ایکس و کامپیوترهای مقام‌بالا به کار گیری فرمائید، پس نیازی به HDMI 2.1 ندارید.

خرید تلویزیون

اولد یک فناوری به طور کامل متعدد نسبت به QLED محسوب میشود. در نمایشگرهای بر پایه ی این فناوری، هر پیکسل قادر است روشنایی خویش را ساخت و ساز فرمایید. به همین خیال دیگر با لایه‌ی LCD و پنل بگراند‌ی LED سروکار نداریم. در فیض، پنل‌های اولد می توانند ضخامت بسیار یه خرده داشته باشند.

تلویزیون ال جی بندر گناوه به همین خیال تلویزیون‌های اولد به جهت فایده‌گیری از امکان بی صدا کردن پیکسل‌ها، می توانند رنگ سیاه را با جذابیت و عمق متعددی به اکران بگذارند که‌این قضیه برای کنتراست تلویزیون ال جی بندر گناوه ( http://tntbuy.ir/product-category/video-audio-entertainment/tv/lg-tv ) تصویر هم اهمیت متعددی دارااست. ولی چنانچه تلویزیون اولد موردنظر چندان کیفیت عالی نباشد، بعضی جزئیات مو جود در سایه‌ها از تلویزیون ال جی بندر گناوه دست می‌رود.

تشکیل داد پنل‌های اولد نسبت به پنل‌های LCD گران‌خیس کل می‌گردد و به همین خیال و خاطر تلویزیون‌های اولد معمولا نسبت به تلویزیون‌های LCD ارزش بالاتری دارا‌هستند. اما برای تلویزیون‌های QLED این اختلاف بها چندان زیاد وجود ندارد.

محتوای HDR روزبه‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌نماید و تلویزیون ال جی بندر گناوه بخش اعظمی از فیلم‌ها و سریال‌های تازه از این قابلیت و امکان به کارگیری می‌نمایند. همینطور نسل نو کنسول‌ها مانند ایکس‌جعبه خصوصی ایکس و پلی استیشن ۵ هم دقت متعددی به‌این امکان آرم داده‌اند.

در‌صورتی‌که به محتواهای HDR عشق‌ی متعددی دارااست، اولیه بایستی توضیحاتی را راجع به مهم ترین فرمت‌های مرتبط با این حوزه ارائه دهیم:

HDR10: این دست‌کم استاندارد HDR به حساب می آید و کل تلویزیون‌هایی که از HDR پشتیبانی می‌نمایند، با HDR10 سازگار میباشند.
دالبی ویژن: دالبی ویژن یک کدام از فرمت‌های توسعه یافته‌ی HDR به حساب می آید که از متادیتای پویا برای ساخت‌و‌ساز قاب‌های HDR ظریف سود میبرد.
HDR10+: ورژن‌ی تکامل یافته‌ی HDR10 میباشد که مانند قیمت تلویزیون در بندر گناوه دالبی ویژن از متادیتای پویا به کار گیری می‌نماید. این فرمت عمدتاً در تلویزیون‌های سامسونگ گزینه به کارگیری قرار میگیرد.
HLG: این فرمت به وسیله کانال‌های تلویزیونی گزینه به کار گیری قرار میگیرد و به تلویزیون‌های SDR و HDR اذن می دهد از یک منبع به کارگیری نمایند. به همین خیال و خاطر داده‌های بیشتر برای تلویزیون‌های HDR ارائه می شود و آن ها قدرتمند به پخش تصویر بهتری می‌باشند.

خرید تلویزیون

درین فی مابین می بایست به یک فناوری دیگر به اسم mini-LED هم اشاره کنیم. درین فناوری، توشه دیگر شاهد استعمال از LCD هستیم ولی برای نور و روشنایی پس‌مورد، LED های کوچک‌تری گزینه به کار گیری قرار می گیرد که‌این یعنی پنل موردنظر برای نوردهی موضعی از قسمت‌های بسیار بیشتری منفعت می برد. در فیض این نوع نمایشگرها از حیث اکران رنگ سیاه تا حد متعددی تلاش شبیه پنل‌های اولد را ارائه می دهند و مجموعاَ اکثری از ضعف‌های نمایشگر LCD برطرف میشود.

اگرچه تلویزیون‌های mini-LED تعادل بسیار خیر را دربین ارزش و کیفیت تصویر برقرار می‌نمایند، البته هنوز به صورت بزرگ راهی بازار نشده‌اند اما در آینده‌ی مجاورت شمار این نوع تلویزیون‌ها ارتقا پیدا می‌نماید. به همین خیال در صورتی‌که به تاءمل خرید تلویزیون mini-LED می باشید احتمالا بایستی مدتی حوصله نمایید.

نمایشگر مینی LED چه می باشد؟

فروغ و روشنایی و زاویه روئت کرد

تطبیق تکنولوژی تلویزیون با فضا تماشا و عادات شما اهمیت متعددی داراست. از آنجایی که نمایشگرهای LCD (مثلا QLED) از نور و روشنایی پس‌قضیه‌ی LED به کار گیری می‌نمایند، میتوانند فروغ بسیار بیشتری نسبت به سبک‌های اولد ارائه نمایند. این مورد به وجود مواد ارگانیک در ادغام نمایشگرهای اولد برمی‌خواهد شد که فروغ و روشنایی آنان به جهت ساخت‌و‌ساز گرما محصور میباشد.

خرید تلویزیون روزبه‌روز عمل بغرنج‌تری میشود. این روز ها مرتبا گونه های تکنولوژی‌های تازه، فرمت‌های گوناگون و مفاهیم نو‌ای معرفی میشوند که خریداران تلویزیون می بایست از آنان خبر داشته باشند. علاوه بر این، یک سری کمپانی برای رقابت با امثال ال‌جی و سامسونگ، تلویزیون‌های ارزان‌خیس را با تجهیزات بسیار زیاد راهی بازار می‌نمایند.

خرید تلویزیون

معیار نور و روشنایی تلویزیون QLED می تواند به دو برابر نمایشگر اولد رسد و به همین خیال برای به کار گیری در فضاهای پر‌نور، تلویزیون ایدئالی به حساب می‌آید. از طرف دیگر، چنانچه از تماشای فیلم‌ها در ظلمت یا این که بیشتر در شب لذت می برید، تلویزیون‌های اولد با ارائه‌ی رنگ سیاه جالب‌خیس تصویر بهتری را اکران میدهند.

نمایشگرهای اولد از حیث زوایای رویت کرد کوشش فوق‌العاده‌ای دارا هستند و به همین خیال و خاطر آیتم‌های ایدئالی برای تماشای گروهی محسوب می گردند. اگرچه در برخی زوایا شاید به صورت جزئی با تغییر‌و تحول رنگ مواجه گردید، ولی در اشکال زاویه‌ها روشنایی تصویر کاهش قابل توجهی پیدا نمی‌نماید. تلویزیون‌های LCD متعدد برای غلبه بر این ایراد از فناوری‌های گوناگونی سود می برند. به‌تیتر نمونه، تلویزیون‌های نانوسل ال‌جی از پنل‌های IPS استعمال می‌نمایند که زاویه‌های روءیت کرد عالی ارائه می دهد اما نسبت کنتراست آنها زیر میباشد.

خرید تلویزیون

از طرف دیگر، پنل‌های VA که در تلویزیون‌های QLED سامسونگ گزینه به کارگیری قرار میگیرند،قیمت تلویزیون در بندر گناوه از حیث زوایای روءیت کرد سخن متعددی برای اعلام کردن ندارند اما در قبال از نسبت کنتراست عالی فایده می برند و اعتنا رنگ بالایی دارا هستند.

در صورتی خانواده‌ی بزرگی دارید یا این که برای مثال مرتباً با دوستان خویش فیلم یا این که مسابقات ورزشی بندر گناوه تلویزیون تماشا می کنید، پیش از خرید تلویزیون به زوایای رویت کرد و فروغ و روشنایی دور و بر اعتنا فرمائید.
HDR

امکان HDR یا این که محدوده دینامیکی عظیم یکی‌از خصوصیت‌های اصلی نمایشگرهای تازه به حساب میآید. محدوده‌ی دینامیکی به تفاوت مقدار نور فی مابین بدون‌نور‌ترین نقاط و پر‌نور‌ترین نواحی تصویر که دارنده جزئیات قابل تشخیص باشند، گفته میشود. این تفاوت معمولا با واحد «استاپ» (Stop) اندازه‌گیری میگردد. تلویزیون‌های SDR (محدوده دینامیکی استاندارد) از محدوده‌ی دربرگیرنده ۶ استاپ پشتیبانی می‌نمایند البته برخی از نمایشگرهای نو HDR این محدوده را به بیشتراز ۲۰ استاپ رسانده‌اند.

HDR

به گویش بی آلایش، این یعنی با جزئیات بیشتری در سایه‌ها و قسمت‌های پر‌نور تصویر مواجه می شوید که سبب ساز به ارائه‌ی تصویر بی نیاز‌خیس و جالب‌تری می‌گردد. همینطور تلویزیون‌های HDR از محدوده‌ی رنگ عظیم‌تری پشتیبانی می‌نمایند و حداکثر فروغ و روشنایی بیشتری ارائه میدهند. این یعنی رنگ‌های بیشتری را مشاهده می کنید و کمتر با مجموعه‌بندی رنگ‌های شبیه مواجه خواهید شد.

دالبی ویژن

به استثنای HDR10 (که استاندارد پیش‌فرض HDR به حساب می‌آید)، دالبی ویژن نسبت به HDR10+ آیتم استقبال بیشتری قرار گرفته میباشد. خدمت‌های استریمینگ مانند نتفلیکس برای به طور تقریبً مجموع محتواهای تازه خویش از این استاندارد به کارگیری می‌نمایند و همینطور مایکروسافت هم اعلام کرده بازی‌های ایکس‌جعبه خصوصی ایکس و اس بر پایه ی این استاندارد خواهند بود.
دیگر خصوصیت‌ها

با پرداخت حدود ۶۰۰ دلار می توانید یک تلویزیون عالی خریداری نمائید و هزینه کردن ۱۲۰۰ دلار لزوماً باعث به خرید تلویزیون بسیار بهتری نخواهد شد. حتی این احتمال وجود دارااست که با پرداخت پول بیشتر، تلویزیون بدتری نصیبتان خواهد شد.

HDMI

نمایشگرهای بر پایه ی رفرش ریت بالا به شما اذن‌ی مشاهده‌ی محتوا با سرعت ۱۲۰ هرتز را میدهند که دو برابر بیشتر تلویزیون‌های جان دار در بازار محسوب میشود. با این هم اکنون در صورتی‌که از کنسول یا این که کارت گرافیک تازه و توانمند به کار گیری نمی کنید، هزینه‌ی بیشتر برای خرید تلویزیون ۱۲۰ هرتز فعالیت عاقلانه‌ای نخواهد بود.

نرم افزار یک کدام از نصیب‌هایی میباشد که در تلویزیون‌های تازه پیشرفت قابل توجهی داشته میباشد. به همین خیال نسل‌های تازه تلویزیون‌های هوشمند قیمت تلویزیون در بندر گناوه از نگاه قابل انعطاف‌افزاری بسیار بهتر از پیشین گردیده‌اند و در‌حالتی که این قضیه برای شما اهمیت داراست، پیش از خرید تلویزیون به سیستم‌دلیل آن هم دقت نمائید.
اعتنا به صدا

کمپانی‌های خالق‌ی تلویزیون‌ها در سال‌های اخیر به پباده سازی آنها دقت ویژه‌ای نشانه داده‌اند و در فیض تلویزیون‌های بسیار باریک با لبه‌های اندک راهی بازار گردیده‌اند. یکی اثرات جانبی اینگونه رویکردی این میباشد که بیشتر تلویزیون‌ها از حیث اسپیکر سخن متعددی برای اعلام کردن ندارند.

ساندبار

اما در‌این در بین استثناهایی هم وجود دارااست و از جمله خواهیم توانست به تلویزیون‌های اولد سونی اشاره کنیم که از نمایشگر به‌تیتر نوعی اسپیکر به کار گیری می‌نمایند و برخی از تلویزیون‌های TCL هم دارنده ساندبار داخلی میباشند. البته اکثریت تلویزیون‌ها-به‌خصوص آن‌هایی که بها بالایی ندارند-از لحاظ صدا کیفیت ناامیدکننده‌ای را ارائه میدهند.

در صورتی‌که کیفیت صدا برای شما اهمیت بندر گناوه تلویزیون متعددی داراست، پس بهتر میباشد در کنار خرید تلویزیون کمی پول هم برای بندر گناوه تلویزیون خرید ساندبار کنار بگذارید. ساندبارها ارزش چندان بالایی ندارند البته می توانند کیفیت صدای بسیار خیر و خوبی را به ارمغان بیاورند. اکثری از آنان از استانداردهای نو مانند eARC و Dolby Atmos پشتیبانی می‌نمایند و به صورت کلی جذابیت تلویزیون را ارتقاء میدهند.
به رزولوشن ۴K بسنده فرمائید

با اعتنا به اینکه اکنون تلویزیون‌های ۴K و HDR در بازار تا حد متعددی تمامی‌گیر گردیده‌اند، بیشتر اشخاص حال عامل خیر و خوبی برای خرید تلویزیون تازه دارا‌هستند. ولی چرا کمپانی‌ها از هم اکنون می خواهند اشخاص را وادار به خرید تلویزیون‌های ۸K نمایند؟

حتی درصورتی که یک تلویزیون ۸K بها خیلی بالایی هم نداشته باشد، حقیقت این میباشد که اینگونه رزولوشنی هنوز بها سرمایه‌گذاری ندارد. همینطور می بایست خاطرنشان کنیم تفاوت دربین رزولوشن ۴K و ۸K برای بخش اعظمی از اشخاص چندان هم محسوس وجود ندارد.

رزولوشن 8K

جهش محتوای SD به HD از نگاه کیفیت تصویر تماما محسوس بود البته تفاوت ۴K نسبت به HD کمتر از جهش گذشته حس میشود. برای مشاهده‌ی بهتر مزایای ۴K، می بایست مسافت‌ی مشخصی از یک تلویزیون داشته باشید البته در هر شکل نمی‌قدرت جزئیات بیشتر و روشن‌خیس بودن ویدیوهای ۴K را تکذیب کرد.

البته همانگونه که گفتیم، تفاوت در بین ۴K و ۸K آنچنان هم محسوس وجود ندارد و برای اینکه به‌نیکی بتوانید تفاوت در بین آنها‌را ببینید، می بایست تا حد متعددی به تلویزیون مجاورت گردید. به صورت کلی تلویزیون‌های ۸K احتمالا قوی به هیجان‌زده کردن نصیب متعددی از یوزرها نخواهند بود.

همینطور می بایست به مسئله محتوا هم اشاره کنیم. اگرچه بیشتر تلویزیون‌های ۸K در زمینه ی آپ‌اسکیل (upscale) کردن محتواهای ۴K کارایی خیر و خوبی دارا‌هستند، البته یافت کردن محتوای ۸K حقیقی وواقعی فعالیت بسیار مشقت به حساب می‌آید. یوتیوب از این رزولوشن پشتیبانی می‌نماید اما هیچ راهی برای غربال کردن حاصل کاوش به خواسته یافتن محتواهای ۸K نیست. بعضا از خدمت‌های استریمینگ هنوز محتوای ۴K را هم ارائه نمی‌دهند و اکثری از کانال‌های تلویزیونی کماکان به طور SD راهی تلویزیون‌ها می شوند.

رزولوشن 8K

نتفلیکس به یوزرها خویش پیشنهاد کرده که برای استریم محتوای ۴K بایستی از وب مبنی بر سرعت ۲۵ مگابیت در ثانیه استعمال نمایند. این یعنی یوزرها برای استریم ۸K می بایست به دستکم سرعت وب ۵۰ مگابیت در ثانیه دسترسی داشته باشند که مطمئناً اکثری از یوزرها در سرتاسر دنیا از اینگونه سرعتی برای وب منفعت نمی‌مارک.

به عبارتی‌طور که اکنون مجال خیر برای خرید تلویزیون ۴K میباشد،بندر گناوه تلویزیون در آینده‌ی خیر‌چندان به دور هم رزولوشن ۸K تمامی‌گیر شود. ولی فراموش نکنید تلویزیون‌های ۴K نخستین در امر HDR کلام متعددی برای اعلام کردن نداشتند و پس از مدتی بالاخره تلویزیون‌های ۴K کلیه‌رشته‌رقیب بالاخره راهی بازار شدند. همین حادثه برای تلویزیون‌های ۸K در هم اکنون تکرار شدن میباشد و در سود موقتا فرصت قابل قبولی برای خرید آنان وجود ندارد.

خرید تلویزیون ۸K چه هنگامی منطقی خواهد بود؟

دقت به عیب گیری و تحلیل‌ها

مانند دیگر گجت‌ها، پیش از خرید تلویزیون مطلقا نگاهی به عیب گیری و آنالیز‌های انجام یافته بیندازید. وب سایت RTINGS یک کدام از شایسته ترین منابع برای این عمل به حساب می آید و با محاسبه‌های وسیع، فهرستی از نقاط ضعف و قوت تلویزیون‌ها را ارائه میدهند. به صورت کلی یک تلویزیون بی عیب و نقص برای مجموع یوزرها نیست و در آغاز می بایست حق تقدم‌های خویش را معلوم فرمایید و بعد از آن به‌دنبال تلویزیون بگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =