اخذ اقامت ترکیه

اقامت ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، اقتصاد، اقلیم و روابط فرهنگی مناسب با کشورمان گزینه مناسبی برای زندگی در خارج از مرزهای ایران است. گرفتن اقامت ترکیه می تواند به روش های مختلفی انجام شود. شما می توانید از طریق راه هایی مانند تحصیل، اشتغال، ازدواج و خرید ملک به ترکیه مهاجرت کنید. اما کدام یک از این روش ها برای شما بهتر است و نیاز به مشاوره دارید.

ترکیه تنها امپراتوری عثمانی بازمانده در جهان است و کاخ آن اکنون یک مکان تاریخی در سراسر ترکیه است. این کشور هر ساله از طریق قدمت و البته شخصیت شگفت انگیزش پول زیادی به دست می آورد. ترکیه همچنین به دلیل دسترسی به اقیانوس های بسیاری مانند دریای سیاه و دریای مروارید از موقعیت جغرافیایی قابل توجهی برخوردار است و همواره توجه بسیاری از صاحبان مشاغل در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. در مورد این کشور نیز باید به این نکته اشاره کرد که کاهش ارزش لیر در برابر دلار و یورو که معادل حدود 3000 تومان است، اقامت ترکیه را تسهیل کرده است.

روابط اقتصادی متعدد و سفر از مرز ترکیه با کشورهای اروپایی و همچنین موقعیت جغرافیایی ترکیه به عنوان یک کشور اوراسیا با اروپا، موجب شکوفایی روابط اقتصادی و سیاسی شده است. با پاسپورت ترکیه سفر به کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار راحت تر است.

بهترین راه برای گرفتن اقامت ترکیه این است که اکثر افراد در نهایت یک اقامت دائمی و شهروندی ترکیه را دریافت کنند. همچنین شرایط و ضوابط باید مانند افرادی باشد که در موقعیت خوبی بین هزینه و کار قرار دارند. خرید ملک یکی از ساده ترین و آسان ترین راه ها برای دریافت اقامت دائمی در ترکیه است.کارت به اصطلاح اقامت ترکیه اقامت کیملیک نام دارد. اتباع خارجی متقاضی اقامت و مقیم ترکیه اداره مهاجرت پس از پذیرش مدارک کارتی به نام کیملیک صادر می کند. با این کارت شما شهروند ترکیه محسوب می شوید که برای شما مزیتی دارد. اما لازم است بدانید که شما شهروند ترکیه نیستید و گرفتن این کارت به معنای گرفتن پاسپورت نیست. و مهمترین نکته این است که با این کارت اجازه کار در ترکیه را ندارید و اگر می خواهید در این کشور کار کنید باید مجوز کار بگیرید.

وقتی ویزای ترکیه را گرفتید و وارد ترکیه شدید، اکنون اقامت ترکیه دارید. اگر بدون ویزا به ترکیه سفر کرده اید، اقامت ترکیه شما 90 روز اعتبار دارد. اما اگر با نوع دیگری از ویزای ترکیه وارد کشور شوید، مجوز اقامت برای شما صادر می شود که دوام بیشتری خواهد داشت. اقامت که مدت محدودی دارد (مثلاً یک سال) در ترکیه اقامت موقت نامیده می شود و مجوزی که به شما امکان می دهد اقامت در ترکیه برای مدت نامحدودی داشته باشید اقامت ترکی دائمی نامیده می شود.

برای گرفتن اقامت کوتاه مدت یا بلندمدت در ترکیه باید شرایط خاصی رعایت شود، مثلا افرادی که در ترکیه سرمایه گذاری می کنند اقامت و پاسپورت دوم ترکیه را دریافت می کنند. برخی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه عبارتند از: خرید خانه در ترکیه، خرید وثیقه و داشتن حساب بانکی.

گرفتن اقامت ترکیه با اجاره خانه یکی از رایج ترین راه ها برای گرفتن اقامت ترکیه است. امروزه اکثر ایرانیان مقیم ترکیه برای گرفتن اقامت ترکیه از آن استفاده می کنند.برای دریافت این نوع اقامت شما خانه ای اجاره می کنید و سپس از طریق قرارداد اجاره برای یک یا دو سال اقامت اقدام می کنید و هر سال این نوع اقامت را تمدید می کنید. توجه داشته باشید که افراد بالای 18 سال که مایل به دریافت سن توریستی ترکیه اقامت (یا دو سال) هستند باید نام خود را در قرارداد اجاره ذکر کنند، اما افراد زیر 18 سال به والدین وابسته هستند – مادر نیازی ندارد. در بدون قرارداد اجاره ذکر شده است.

شما نمی توانید با اقامت Tourist در ترکیه کار یا تحصیل کنید. اما خوب و بد این است که با توریست ترکیه اقامت می توانید برای کار و تحصیل اقدام کنید و بستگی به شرایط شما دارد که قبول شوید یا خیر.
هنگامی که برای تحصیل اقامت در ترکیه درخواست می دهید، باید در نظر داشته باشید که فقط در طول دوره تحصیل خود در ترکیه زندگی می کنید. پس از آن باید برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آماده شوید یا برای کار در یک شرکت ترکیه ای آماده شوید. البته کسانی که در ترکیه تحصیل کرده اند مشکلی برای کار در این کشور ندارند.

دریافت اقامت اولین تشخیص کارفرمای ترکیه ای است و متقاضی در این کشور شغل پیدا می کند. پس از این فرآیند متقاضی باید از وزارت کار و رفاه اجتماعی مجوز کار دریافت کند. این مجوز با ارائه مدارک از طرف کارفرما توسط وزارت کار برای متقاضی صادر می شود. اقامت ارائه شده در این روش یک اقامت موقت برای یک سال است. با این حال، اگر قرارداد متقاضی تمدید شود، این اقامت ممکن است تمدید شود و ممکن است یک اقامت دائمی باشد.

از مزایای اقامت ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در میان کشورهای اروپایی
اقتصاد و صنعت در حال رشد است
دین و فرهنگ در بین مردم ایران بسیار رایج است
نزدیک به ایران
اخذ ویزای ورود برای اتباع ایرانی الزامی نیست

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید کافی است با مشاورین شخصی ما تماس بگیرید تا با توجه به شرایط خود اطلاعات جامع و عمومی را در مورد مهاجرت به ترکیه دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =